Rychlý dotaz? Volejte 725 330 892 pracovní dny 9-17.

Proč je porcelánové nádobí tak žádané?

Co materiál, to přístup. Zatímco plastové nádobí se hodí leda tak pro děti nebo pro domácí mazlíčky, to keramické se obvykle používá denně a rychle se opotřebí. No a porcelán se zase šetří a z kredence vytahuje asi tak jedenkrát do roka – na Vánoce. A to je škoda!

 

S keramikou a porcelánem se to má asi jako s levným a drahým vínem. Ani jedno si nespletete s pivem a z obou se dostanete do nálady, ale to dražší chutná lépe, druhý den vás po něm nebude bolet hlava, vyrábí se pečlivěji, je vzácnější… A při jeho pití se právem můžete cítit tak trochu výjmečně. A stejně je to i s porcelánovým nádobím. Vypadá zkrátka luxusněji než obyčejná keramika, příbory na něm tak neškrábou a celé stolování má speciální slavnostní nádech.

A není to jen „dojmologie”, porcelán má skutečně kvalitnější vlastnosti. Sice je křehčí, ale zároveň lehčí, tenčí a má pevnější povrch, takže poškrábání nebo popraskání glazury opravdu nehrozí.

Porcelánové nádobí můžete bez problémů dávat do myčky i do mikrovlnné trouby a podobně jako keramika může mít na povrchu zajímavé barvy a vzory. Jen pozor na modrou glazuru, která obsahuje kobalt, což je kov, a proto do mikrovlnky nepatří, ať už na keramice, nebo na porcelánu.

Na gastrofans.cz najdete neuvěřitelný výběr více než 1400 porcelánových talířů, šálků, misek a podšálků ve všech barvách, velikostech i tvarech, které vás jen napadnou. Není tedy na čase, aby vaše nádobí dospělo a převléklo se z laciné keramiky do svátečnějšího porcelánu?

 

 

 

zobrazit celou nabídku porcelánových talířů.